Bunga liar, Britain dan Eropah: disusun mengikut nama saintifik

Eryngium maritimum - Sea Holly Epipactis atrorubens - Helleborine merah gelap Ophrys lutea - Ophrys Kuning - Orkid Lebah Kuning Melampyrum arvense - Gandum sapi ladang Iris lutescens Dracunculus vulgaris - Arum Naga Umum Narcissus elegans

Gambar, pengenalan dan panduan habitat kepada 650 spesies bunga liar Britain dan Eropah. Galeri Gambar keluarga tumbuhan termasuk 150 anggrek liar. Lihat juga sifat dan biologi anggrek, sistematik dan taksonomi, sebutan pemuliharaan, dan merawat anggrek sebagai tanaman rumah.

Indeks Spesies - urutkan mengikut:> Nama saintifik> Nama umum> Keluarga botani> Warna Dominan

A hingga Z dengan nama saintifik A hingga Z dengan nama biasa A hingga Z oleh keluarga botani mengikut warna
Millefolium Achillea Yarrow Asteraceae 2
Achillea ptarmica Sneezewort Asteraceae 2
Acis autumnalis Kepingan Salji Musim Luruh Amaryllidaceae 2
Acis trichophyllum Kepingan salji berdaun tiga Amaryllidaceae 2
Adoxa moschatellina Jam Townhall Adoxaceae 2
Aegopodium podagraria Penatua Tanah Apiaceae 2
Aethionema saxatile Candytuft terbakar Brassicaceae 2
Ajuga piramidalis Bugle Piramid Lamiaceae 5
Ajuga kembali Bugul Lamiaceae 5
Alchemilla vulgaris Lady's Mantle Rosaceae 1
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2
Allium ampeloprasum Daun Liar Amaryllidaceae 5
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2
Allium ursinum Ramsons Amaryllidaceae 2
Althaea officinalis Marshmallow Malvaceae 5
Anacamptis collina Orkid dengan kipas Orchidaceae 5
Anacamptis coriophora Orkid Bug Orchidaceae 4
Anacamptis coriopohora subsp. wangian Orkid Bug Orchidaceae 5
Anacamptis laxiflora Orkid berbunga kecil Orchidaceae 5
Anacamptio morio Orkid bersayap hijau Orchidaceae 5
Anacamptis morio subsp. champagneuxii Orkid Champagne Orchidaceae 5
Anacamptis morio subsp. longicornu Orkid yang berpanjangan Orchidaceae 5
Anacamptis papilionaceae Orkid Rama-rama Pink Orchidaceae 5
Anacamptis piramidalis Orkid Piramid Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Piramid Orchid - pelbagai putih Orchidaceae 2
Anacamptis sancta Orkid Suci Orchidaceae 5
Anagallis arvensis Scarlet Pimpernel Primulaceae 4
Anagallis monelli Pimpernel Shrubby Primulaceae 6
Anagallis tenella Bog Pimpernel Primulaceae 5
Anchusa azurea Alkanet Biru Besar Boraginaceae 6
Andromeda porifolia Bog Rosemary Ericaceae 5
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3
Coronaria anemone Anemon Mahkota Ranunculaceae 4
Anemone diadakanreichii Anemone diadakanreichii Ranunculaceae 2
Anemone nemorosa Anemon Kayu Ranunculaceae 2
Palmata anemone Anemon Kuning Ranunculaceae 3
Angelica sylvestris Angelica liar Apiaceae 2
Antennaria dioica Gunung Kekal Asteraceae 2
Anthemis rigida Rayless Chamomile Asteraceae 3
Anthriscus sylvestris Pasli Lembu Apiaceae 2
Rawanaria Anthyllis Vetch buah pinggang Fabaceae 3
Anticlea elegans Camas Kematian yang Elegan Melanthiaceae 2
Antirrhinum majus Snapdragon Plantaginaceae 5
Aquilegia caerulea Colorado Blue Columbine Ranunculaceae 6
Aquilegia elegantula Columbus Merah Barat Ranunculaceae 4
Aquilegia flavescens Columbine Kuning Ranunculaceae 3
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6
Arbutus unedo Pokok Strawberry Ericaceae 4
Arctium tolak Burdock yang kurang Asteraceae 5
Polianthemos Argemone Poppy Berduri Papaveraceae 2
Arisarum simorrhinum Cowl Friar Araceae 7
Aristolochia baetica Paip Belanda Aristolochiaceae 7
Aristolochia cretica Birthwort Kreta Aristolochiaceae 7
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7
Armeria maritima Berjimat cermat (Pink Pink) Plumbaginaceae 5
Puden Armeria Laut Mawar Plumbaginaceae 4
Arum creticum Arum Kreta Araceae 3
Arum ideum Arum gunung Araceae 2
Arum italicum Pint Cuckoo Besar Araceae 2
Arum maculatum Tuan dan Puan Araceae 1
Asclepias speciosa Milkweed yang menarik Apocynaceae 5
Asphodeline lutea Asphodel kuning Xanthorrhoeaceae 3
Asphodelus aestivus Asphodel biasa Xanthorrhoeaceae 2
Asphodelus fistulosus Asphodel berpunca berlubang Xanthorrhoeaceae 2
Astericus maritimus Daisy Laut Kuning Asteraceae 3
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2
Astrantia utama Masterwort Hebat Apiaceae 5
Atropa belladonna Nightshade yang mematikan Solanaceae 5
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5
Baldellia ranunculoides Air-plantain yang kurang Alismataceae 5
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3
Bellis perennis Daisy Asteraceae 2
Borago officinalis Borage Boraginaceae 1
Bougainvillea glabra Bougainvillea Nyctaginaceae 5
Brassica oleracea Kubis Liar Brassicaceae 3
Butomus umbellatus Rush berbunga Butomaceae 5
Cakile maritima Roket Laut Brassicaceae 2
Callitriche stagnalis Air Starwort Callitrichaceae 2
Calluna vulgaris Heather - Ling Ericaceae 5
Caltha palustris Marsh-marigold Ranunculaceae 3
Calypso bulbosa Selipar Fairy Orchidaceae 5
Calystegia sepium Hedge Bindweed Convolvulaceae 2
Calystegia silvatica Bindweed Besar Convolvulaceae 2
Calystegia soldanella Laut Bindweed Convolvulaceae 2
Camassia quamash Kamera Biru biasa Asparagaceae 6
Campanula rotundifolia Harebell Campanulaceae 6
Campanula thyrsoides Bellflower Kuning Campanulaceae 3
Campanula trachelium Bellflower berdaun jelatang Campanulaceae 6
Bulbifera Cardamine Coralroot Brassicaceae 5
Pratensis kardamin Bunga Cuckoo Brassicaceae 5
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7
Carpobrutus edulis Hottentot Fig - mauve Aizoaceae 5
Carpobrutus edulis Hottentot Fig - kuning Aizoaceae 3
Centaurea cyanus Bunga jagung Asteraceae 6
Centaurea nigra Knapweed biasa Asteraceae 5
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5
Centaurea scabiosa Knapweed Besar Asteraceae 5
Centaurium eritraea Centaury biasa Gentianaceae 5
Rubber Centranthus

Red Valerian Valerianaceae 4
Cephalanthera damasonium Helleborine Putih Orchidaceae 2
Cephalanthera longifolia Helleborine berdaun pedang Orchidaceae 2
Cephalanthera rubra Helleborine Merah Orchidaceae 5
Cerinthe utama Honeywort - krim Boraginaceae 3
Cerinthe utama Honeywort - ungu Boraginaceae 5
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1
Chelidonium majus Celandine Besar Papaveraceae 3
Chenopodium vulvaria Batang angsa berbau busuk Chenopodiaceae 2
Chrysosplenium oppositifolium Saxifrage Emas Saxifragaceae 1
Cichorium intybus Chicory Asteraceae 6
Circaea lutetiana Enchanter's Nightshade Onagraceae 2
Cirsium arvense Thistle Merayap Asteraceae 5
Cirsium disectum Meadow Thistle Asteraceae 5
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3
Cistus albidus Cistus berdaun kelabu Cistaceae 5
Cistus ladanifer Gusi Cistus Cistaceae 2
Cistus salviifolius Cistus berdaun bijak Cistaceae 2
Claytonia sibirica Purslane Pink Portulacaceae 5
Clematis alpina Clematis Alpine Ranunculaceae 6
Clematis vitalba Janggut Lelaki Tua Ranunculaceae 2
Cochlearia officinalis Rumput Scurvy biasa Brassicaceae 2
Colchicum autumnale Crocus Musim Luruh Colchicaceae 5
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Rosaceae 5
Conium maculatum Hemlock Apiaceae 2
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2
Consolida ambigua Larkspur Tahunan Ranunculaceae 6
Convolvulus arvensis Field Bindweed Convolvulaceae 2
Tricolor Convolvulus Konvolvulus Kerdil Convolvulaceae 6
Corallorhiza maculata f. immaculata Coralroot Barat (kuning, bersih) Orchidaceae 1
Corallorhiza maculata f. intermedia Coralroot Barat (berbatang coklat) Orchidaceae 1
Corallorhiza mertensiana Orkid Coralroot Barat Orchidaceae 1
Corallorhiza trifida Orkid Coralroot Orchidaceae 1
Cotula coronopifolia Buttonweed Asteraceae 3
Cota tinctoria Chamomile Kuning Asteraceae 3
Crambe maritima Kangkung laut Brassicaceae 2
Crepis rubra Pink Hawksbeard Asteraceae 5
Epitim Cuscuta Dodder Biasa Cuscutaceae 4
Cyclamen creticum Roti Sow Cretan Primulaceae 2
Cymbalaria muralis Toadflax berdaun Ivy Plantaginaceae 5
Cynoglossum creticum Lidah Blue Hound Boraginaceae 6
Cynomorium coccineum Kulat Malta Cynomoriaceae 7
Cypripedium acaule Orkid Selipar Pink Lady Orchidaceae 4
Cypripedium calceolus Orkid Selipar Lady Orchidaceae 3
Hypocistis Cytinus Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3
Rubber Cytinus Rubber Cytinus Rafflesiaceae 4
Dactylorhiza cordigera Marsh-orkid berbunga hati Orchidaceae 5
Dactylorhiza ebudensis Hebridean Marsh-orchid Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata Orkid Marsh yang kuat Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata var. brennensis Var-Marshch orchid yang kuat. brennensis Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii Orkid berbintik biasa Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kelly's Spotted-orchid Orchidaceae 2
Dactylorhiza fuchsii var. rhodochila Orkid berbintik biasa Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. penjelmaan Orkid Marsh awal Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. coccinea Orkid Marsh awal Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. cruenta Anggrek Leopard Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuca Orkid Marsh awal Orchidaceae 2
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Orkid Marsh awal Orchidaceae 5
Dactylorhiza maculata Heath Spotted-orchid Orchidaceae 5
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5
Dactylorhiza majalis Marsh-orkid berdaun lebar Orchidaceae 5
Dactylorhiza majalis var. kerryensis Marsh-orkid Ireland Orchidaceae 5
Dactylorhiza praetermissa Orkid Marsh Selatan Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella Orkid Marsh Utara Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Marsh Utara-orkid var. cambrensis Orchidaceae 5
Dactylorhiza romana Orkid Rom Orchidaceae 5
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5
Ducylorhiza sambucina Orkid berbunga tua Orchidaceae 3
Dactylorhiza traunsteinerioides Marsh-orkid berdaun sempit Orchidaceae 5
Dactylorhiza viridis Orkid Katak Orchidaceae 4
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5
Datura stramonium Epal duri Solanaceae 2
Daucus carota Lobak Liar Apiaceae 2
Dianthus deltoides Maiden Pink Caryophyllaceae 5
Dianthus superbus Pink Berpinggang Caryophyllaceae 5
Digitalis grandiflora Foxglove Kuning Besar Plantaginaceae 3
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7
Digitalis purpurea Foxglove Plantaginaceae 5
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7
Dipsacus fullonum Teasel Dipsacaceae 6
Dodecatheon pulchellum Bintang Menembak sedikit bunga Primulaceae 5
Doronicum columnae Leopard's Bane Asteraceae 3
Dracunculus vulgaris Arum Naga Biasa Araceae 7
Drosera rotundifolia Sundew berdaun bulat Droseraceae 2
Drosophyllum lusitanicum Portugis Sundew Drosophyllaceae 3
Sotong kering Gunung Avens Rosaceae 2
Ecballium elaterium Timun Squirting Cucurbitaceae 2
Echium angustifolium Bugloss berdaun sempit Boraginaceae 6
Echium italicum Bugloss Pucat Boraginaceae 6
Echium vulgare Bugloss Viper Boraginaceae 6
Elodea canadensis Pondweed Kanada Hydrocharitaceae 1
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5
Epilobium hirsutum Willowherb yang hebat Onagraceae 5
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5
Epipactis atrorubens Helleborine berwarna merah gelap Orchidaceae 4
Epipactis dunensis Dune Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis helleborine Helleborine berdaun lebar Orchidaceae 1
Epipactis helleborine var. albifolia Helleborine berdaun lebar Orchidaceae 2
Epipactis helleborine var. purpurea Helleborine berdaun lebar Orchidaceae 5
Epipactis helleborine var. viridiflora Helleborine berdaun lebar Orchidaceae 1
Epipactis leptochila Helleborine dengan bibir sempit Orchidaceae 1
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1
Epipaktis mikrofil Epipaktis mikrofil Orchidaceae 1
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2
Epipaktis phyllanthes Helleborine berbunga hijau Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Helleborine berbunga hijau Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . vectensis Helleborine berbunga hijau Orchidaceae 1
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5
Epipactis saca Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2
Epipaktis tremolsii Epipaktis tremolsii Orchidaceae 1
Epipogium aphyllum Orkid Hantu Orchidaceae 5
Eranthis hyemalis Aconite Musim Sejuk Ranunculaceae 3
Erica arborea Heath Pokok Ericaceae 2
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5
Erica lusitanica Heath Portugis Ericaceae 2
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5
Erica tetralix Heath berdaun silang Ericaceae 5
Eriophorum angustifolium Rumput Kapas Biasa Cyperaceae 2
Eriophorum vaginatum Rumput kapas (Kapas Bog) Cyperaceae 2
Erodium lebelii Stork's Sticky's bill Geraniaceae 5
Eryngium maritimum Laut Holly Apiaceae 6
Erysimum cheiri Bunga tembok Brassicaceae 3
Eupatorium cannabinum Agrimoni rami Asteraceae 5
Euphorbia acanthothamnos Spiny Spiny Yunani Euphorbiaceae 2
Euphorbia characias Spurge Mediterranean Besar Euphorbiaceae 2
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2
Euphrasia officinalis Pandangan mata Lamiaceae 2
Fallopia japonica Knotweed Jepun Polygonaceae 2
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5
Ferraria crispa Bendera hitam Iridaceae 7
Ulamaia Filipina Meadowsweet Rosaceae 2
Filipendula vulgaris Dropwort Rosaceae 2
Vulgare Foeniculum Adas Apiaceae 3
Fragaria vesca Strawberi liar Rosaceae 2
Frasera speciosa Gentian Hijau Gentianaceae 2
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5
Fumaria capreolata White Ramping-fumitory Papaveraceae 2
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3
Gagea peduncularis Bintang Kuning Betlehem Liliaceae 3
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3
Gaillardia aristata Bunga Selimut Asteraceae 3
Galanthus nivalis Titik salji Liliaceae 2
Galeopsis tetrahit Hempnettle biasa Lamiaceae 5
Aparin galium Pisau Rubiaceae 2
Galium mollugo Hedge tempat tidur Rubiaceae 2
Galium odoratum Woodruff Rubiaceae 2
Galium palustre Marsh Bedstraw Rubiaceae 2
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2
Galium verum Bedstraw Lady Rubiaceae 3
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2
Gentiana parryi Gentian gunung Gentianaceae 6
Gentiana verna Spring Gentian Gentianaceae 6
Gentianopsis termalis Gentian berbatu gunung berbatu Gentianaceae 6
Geranium disektum Cranesbill yang dipotong daun Geraniaceae 5
Geranium lucidum Bersinar Cranesbill Geraniaceae 5
Geranium phaeum Rang undang-undang Dusky Crane Geraniaceae 5
Pratense geranium Meadow Cranesbill Geraniaceae 6
Geranium robertianum Herba Robert Geraniaceae 5
Geranium sanguineum Bill-Crane berdarah Geraniaceae 5
Geranium sylvaticum Rang Undang-Undang Wood Crane Geraniaceae 5
Geum rivale Air Avens Rosaceae 4
Geum urbanum Kayu Avens Rosaceae 3
Gladiolus italicus Medan Gladiolus Iridaceae 5
Glacium corniculatum Burung Tanduk Merah Papaveraceae 4
Glaucium flavum Burung Horned Kuning Papaveraceae 3
Glebionys coronaria Mahkota Daisy Asteraceae 3
Glechoma hederacea Tanah-ivy Lamiaceae 6
Goodyera membalas Tress Lady yang menjalar Orchidaceae 2
Gymnadenia borealis Orthid Heath Fragrant Orchidaceae 5
Gymnadenia conopsea Orkid Wangi Kapur Orchidaceae 5
Gymnadenia densiflora Orkid harum harum Orchidaceae 5
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Orkid Vanila Hitam Orchidaceae 5
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5
Gymnadenia rubra Orkid Vanila Merah Orchidaceae 4
Gynandriris sisyrinchium Kacang Barbary Iridaceae 6
Hammarbya paludosa Bog Orchid Orchidaceae 1
Epipaktis Haquetia Haquetia Apiaceae 1
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3
Helleborus foetidus Hellebore yang berbau busuk Ranunculaceae 1
Helleborus viridis Hellebore Hijau Ranunculaceae 1
Heracleum mantegazzianum Raksasa Hogweed Apiaceae 2
Heracleum sphondylium Hogweed Apiaceae 2
Herminium monorchis Orkid Musk Orchidaceae 1
Hieracium portlandicum Portland Hawkweed Asteraceae 3
Himantoglossum comperianum Orkid Komper Orchidaceae 5
Himantoglossum hircinum Orkid Kadal Orchidaceae 1
Himantoglossum robertianum Orkid Gergasi Orchidaceae 5
Hyacinthoides hispanica Bluebell Sepanyol Asparagaceae 6
Hyacinthoides bukan skripa Bluebell Asparagaceae 6
Hyoscyamus niger Henbane Solanaceae 7
Hypericum elodes Marsh St John's Wort Hypericaceae 3
Hypericum humifusum Mengikuti St John's Wort Hypericaceae 3
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3
Hypericum pulchrum St John's-wort yang langsing Hypericaceae 3
Hypericum punctatum Perforate St John's Wort Hypericaceae 3
Hypochaeris radicata Kucing biasa Asteraceae 3
Impatiens capensis Balsam Jingga Balsaminaceae 5
Impulen grandulifera Balsam Himalaya Balsaminaceae 5
Inula helenium Elecampane Asteraceae 3
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5
Iris lutescens Iris lutescens Iridaceae 3
Iris pseudacorus Bendera Kuning Iris Iridaceae 3
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3
Iris xiphium Iris Sepanyol Iridaceae 6
Jasione montana Sheepsbit Kudis Campanulaceae 6
Knautia arvensis Medan Kudis Dipsacaceae 6
Lactuca perennis Selada Biru Asteraceae 6
Album Lamium White Deadnettle Lamiaceae 2
Lamium galeobdolon Malaikat Kuning Lamiaceae 3
Lamium purpureum Red Deadnettle Lamiaceae 5
Lapsana communis Nipplewort Asteraceae 3
Lathrea clandestina Ubat Gigi Ungu Orobanchaceae 5
Lathyrus japonicus Kacang Laut Fabaceae 5
Lathyrus latifolius Kekacang Kekal Daun Lebar Fabaceae 5
Lathyrus pratensis Meadow Vetchling Fabaceae 3
Lavandula stoechas Lavender Perancis Lamiaceae 5
Lemna minor Duckweed biasa Lemnaceae 1
Lepidium heterophyllum Pepperwort Smith Brassicaceae 2
Leucanthemum vulgare Marguerites Asteraceae 2
Lilium carniolicum Carnic Lily Liliaceae 4
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5
Lilium philadelphicum Lily Kayu Liliaceae 4
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portland Sea Spurge Plumbaginaceae 5
Limonium sinuatum Lavender Laut Bersayap Plumbaginaceae 5
Limonium vulgare Laut-lavender Plumbaginaceae 5
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5
Linaria amethystea Toadflax Sepanyol Plantaginaceae 5
Linaria refleksa Toadflax buah refleks Plantaginaceae 3
Linaria bertaubat Toadflax Pucat Plantaginaceae 6
Linaria vulgaris Toadflax biasa Plantaginaceae 3
Linum narbonense Flaks yang cantik Linaceae 6
Liparis loeselii Orkid Fen Orchidaceae 1
Lithodora fruticosa Shrubby Gromwell Boraginaceae 6
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2
Lithospermum officinale Gromwell biasa Boraginaceae 2
Lobelia dortmanna Air Lobelia Campanulaceae 5
Lobelia kencing Heath Lobelia Campanulaceae 6
Lonicera periclymenum Honeysuckle Caprifoliaceae 3
Lotus corniculatus Birdsfoot Trefoil Fabaceae 3
Pedusculatus teratai Trefoil Greater Birdsfoot Fabaceae 3
Lunaria annua Kejujuran Brassicaceae 5
Lupinus angustifolius Lupin berdaun sempit Fabaceae 6
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3
Lupinus luteus Lupin Kuning Fabaceae 3
Lupinus micranthus Lupin Biru Pahit Fabaceae 6
Lysimachia nemorum Pimpernel Kuning Primulaceae 3
Lysimachia nummularia Jenny menjalar Primulaceae 3
Lysimachia vulgaris Loosestrife Kuning Primulaceae 3
Salicaria Lythrum Loosestrife ungu Lythraceae 5
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5
Malcolmia littorea Stok Laut Perak Brassicaceae 5
Malva arborea Tree Mallow Malvaceae 5
Malva moschata Musk Mallow Malvaceae 5
Multiflora Malva Dwarf Tree Mallow Malvaceae 5
Malva sylvestris Mallow biasa Malvaceae 5
Mandragora autumnalis Mandrake Solanaceae 5
Matricaria discoidea Nanas Mayweed Asteraceae 3
Matthiola sinuata Stok Laut Brassicaceae 5
Matthiola tricuspidata Stok bertanduk tiga Brassicaceae 5
Meconopsis cambrica Poppy Welsh Papaveraceae 3
Medicago lupulina Medick Hitam Fabaceae 3
Medicago marina Medick Laut Fabaceae 3
Melampyrum arvense Gandum Lembu ladang Orobanchaceae 5
Melampyrum cristatum Gandum Lembu Crested Orobanchaceae 5
Melampyrum nemerosum Gandum Lembu Kayu Orobanchaceae 3
Melampyrum pratense Gandum Lembu biasa Orobanchaceae 3
Melampyrum scardicum Gandum Lembu Hungary Orobanchaceae 5
Melittis melissophyllum Balsem Bajingan Lamiaceae 5
Mentha aquatica Air Pudina Lamiaceae 5
Mentha spicata Spear Mint Lamiaceae 5
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2
Mercurialis perennis Merkuri Anjing Euphorbiaceae 1
Mimulus guttatus Bunga Monyet Phrymaceae 3
Minuartia obtusiloba Alpine Sandwort Caryophyllaceae 2
Menyalahgunakan calycinum Menyalahgunakan calycinum Plantaginaceae 5
Menyalahgunakan orontium Snapdragon yang kurang Plantaginaceae 5
Komosum Muscari Tassle Hyacinth Asparagaceae 5
Pengabaian Muscari Hyacinth anggur Asparagaceae 6
Myosotis arvensis Field Forget-me-not Boraginaceae 6
Myosotis ramosissima Awal Lupa-saya-tidak Boraginaceae 6
Myosotis scorpioides Air Lupakan-saya-tidak Boraginaceae 6
Myrica gale Bog Myrtle Myricaceae 4
Myriophyllum spicatum Milfoil Air Berduri Haloragaceae 1
Narcissus bulbocodium Rok kuning Yellow Dopodil Amaryllidaceae 3
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2
Narcissus papyraceus Narcissus Paperwhite Amaryllidaceae 2
Narcissus poeticus Narcissus Penyair Amaryllidaceae 3
Narcissus pseudonarcissus Daffodil Amaryllidaceae 3
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2
Narthecium ossifragum Bog Asphodel Nartheciaceae 3
Nasturtium officinale Air-cress Brassicaceae 2
Neotinea conica Orkid kon Orchidaceae 5
Neotinea lactea Orkid Susu Orchidaceae 5
Neotinea maculata Orkid berbunga lebat Orchidaceae 5
Neotinea tridentata Orkid bergigi Orchidaceae 5
Neotinea tridentata subsp . konica Orkid kon Orchidaceae 5
Neotinea ustulata Orkid hujung bakar Orchidaceae 5
Neottia cordata Twayblade yang kurang Orchidaceae 7
Neottia cordata var. nephrophylla Twayblade berdaun hati Barat Orchidaceae 1
Neottia nidus-avis Orkid Burung-sarang Orchidaceae 7
Neottia ovata Twayblade biasa Orchidaceae 1
Nepeta tuberosa Catmint (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6
Nerium oleander Oleander Apocynaceae 6
Nuphar lutea Air teratai kuning Nymphaeaceae 3
Nymphaea alba Air Putih-teratai Nymphaeaceae 2
Nymphoides peltata Air teratai yang dibatasi Menyanthaceae 3
Odontites vernus Bartsia Merah Orobanchaceae 5
Oenanthe crocata Hemlock Water Dropwort Apiaceae 2
Oenanthe fistulosa Dropwort Air Tiub Apiaceae 2
Oenanthe lachenalii Parsley Water-dropwort Apiaceae 2
Oenothera biennis Primrose Petang Onograceae 3
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3
Ononis bertaubat Rehat-mengerikan Fabaceae 5
Onopordum illyricum Illyrian Scotch Thistle Asteraceae 6
Onosma erectum Titisan emas Boraginaceae 3
Onosma graecum Titisan emas Boraginaceae 3
Onosma lucana Jatuhan Emas Pucat Boraginaceae 2
Onosma taurica Titisan Emas Boraginaceae 7
Ophrys apifera Orkid Lebah Orchidaceae 7
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Bee Orchid x Fly Orchid Orchidaceae 7
Ophrys apulica Ophrys apulica Orchidaceae 7
Ophrys bertolonii Bertoloni's Bee Orchid Orchidaceae 5
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1
Biskutella Ophrys Ophrys berkacamata Orchidaceae 7
Ophrys bombyliflora Orkid Bumblebee Orchidaceae 7
Candica Ophrys Ophrys Putih Orchidaceae 5
Ophrys cretica Ophrys Kreta Orchidaceae 7
Ophrys dyris Ophrys dyris Orchidaceae 7
Episopalis Ophrys Uskup Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys fuciflora Anggrek labah-labah lewat Orchidaceae 7
Ophrys fusca Orkid Sombre Bee Orchidaceae 7
Ophrys galilaea Ophrys Lebah Kuning berbunga kecil Orchidaceae 7
Insektifera Ophrys Fly Orchid Orchidaceae 7
Ophrys berwarna Pelangi Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys kotschyi Orkid Lebah Cyprus Orchidaceae 7
Ophrys lutea Ophrys Kuning Orchidaceae 3
Ophrys melena Ophrys melena Orchidaceae 7
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7
Ophrys phryganae Phrygana Ophrys Orchidaceae 5
Ophrys promontorii Ophrys promontorii Orchidaceae 7
Ophrys regis-ferdinandii Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5
Ophrys scolopax Orkid Woodcock Orchidaceae 5
Ophrys scolopax subsp. apiformis Orkid Woodcock Orchidaceae 5
Ophrys sicula Ophrys sicula Orchidaceae 3
Spekulum Ophrys Orkid Cermin Orchidaceae 7
Subpek Ophrys subsp . lusitanica Orkid Lusitanica Orchidaceae 7
Sphegod Ophrys Orkid Labah-labah Awal Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . araneola Ophrys araneola Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . cretensis Ophrys cretensis Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . gortinia Ophrys gortynia Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . mamosa Mamosa Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . ghairah Ophrys gelap Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . spruneri Orkid Labah-labah Grecian Orchidaceae 7
Ophrys tenthredinifera Orkid Sawfly Orchidaceae 5
Ophrys trollii Orkid Tawai Orchidaceae 7
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7
Opuntia ficus-indica Pir Berduri Kaktaceae 3
Orchis anatolica Orkid Anatolia Orchidaceae 5
Antropofora orkis Man Orchid Orchidaceae 5
Orchis intacta Orkid berbunga lebat Orchidaceae 2
Orchis italica Orkid Lelaki Telanjang Orchidaceae 1
Orchis lactea Orkid Susu Orchidaceae 5
Mascula orchis Orkid ungu awal Orchidaceae 5
Mascula orchis subsp . speciosa Orkid Purple Purple Bohemia Orchidaceae 5
Orchis militaris Orkid Tentera Orchidaceae 5
Orchis olbiensis Orkid Ungu Awal Eropah Selatan Orchidaceae 5
Orchis papilionacea Orkid Rama-rama Pink Orchidaceae 5
Orchis pauciflora Orkid berbunga jarang Orchidaceae 3
Orchis provinicialis Orkid Provence Orchidaceae 3
Orchis purpurea Lady Orchid Orchidaceae 5
Quadripunctata orkis Orkid empat mata Orchidaceae 5
Orchis simia Orkid Monyet Orchidaceae 5
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2
Ornithogalum umbellatum Bintang-Betlehem Asparagaceae 2
Orobanche amethystea Amethyst Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche crenata Broomrape beraroma Carnation Orobanchaceae 2
Orobanche elatior Penyapu Sapu Knapweed Orobanchaceae 7
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5
Orobanche bawah umur Sapu Biasa Orobanchaceae 7
Ramob Orobanche Sapu Rami Orobanchaceae 6
Oxalis acetosella Kayu-sorrel Oxalidaceae 2
Oxalis articulata Oxalis Pink Oxalidaceae 4
Oxalis Pes-capre Bermuda Buttercup Oxalidaceae 3
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5
Paeonia clusii Peony Clusius Paeoniaceae 5
Mascula Paeonia Peony Liar Paeoniaceae 5
Pancratium maritimum Laut Daffodil Amaryllidaceae 2
Papaver rhoeas Ladang Poppy Papaveraceae 4
Parentucellia viscosa Bartsia Kuning Orobanchaceae 3
Paris quadrifolia Herba Paris Melanthiaceae 1
Parnassia palustris Rumput Parnassus Celastraceae 2
Paronychia argentea Paronychia Caryophyllaceae 4
Pastinaca sativa Parsnip liar Apiaceae 3
Pedicularis groenlandica Kepala Gajah Orobanchaceae 5
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis parryi Parry's Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis sylvatica Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5
Penstemon whippleanus Penstemon Whipple Plantaginaceae 5
Pentaglottis sempervivens Alkanet Hijau Boraginaceae 6
Amfibia persikaria Amfibi Bistort Polygonaceae 4
Hidropiper persicaria Air Lada Polygonaceae 2
Persicaria maculosa Redshank Polygonaceae 5
Hibridus petasites Butterbur Asteraceae 5
Petromarula pinnata Lettuce Batu Campanulaceae 6
Phacelia sericea Fringe Ungu Hidrofillaceae 5
Phlomis cretica Phlomis Kreta Lamiaceae 3
Phlomis fruticosa Sage Jerusalem Lamiaceae 3
Phlomis lanata Sage Jerusalem Kerdil Lamiaceae 3
Phlomis purpurea Phlomis Ungu Lamiaceae 5
Phlomis tuberosa Phlomis Tuberous Lamiaceae 5
Pilosella aurantiaca Fox dan Cubs Asteraceae 4
Pilosella officinarum Telinga-tikus Hawkweed Asteraceae 3
Pinguicula vulgaris Butterwort Lentibulariaceae 5
Platanthera bifolia Orkid Rama-rama yang kurang Orchidaceae 2
Platanthera chlorantha Orkid rama-rama yang lebih hebat Orchidaceae 2
Platanthera dilatata Orkid Bog Putih Orchidaceae 2
Platanthera dilatata var. leucostachys Orkid Sierra Rein Orchidaceae 2
Platanthera huronensis Orkid Bog Hijau Orchidaceae 2
Platanthera hyperborea Orkid Rein Hijau Utara Orchidaceae 2
Platanthera obtusata Orkid berdaun tumpul Orchidaceae 2
Poligala utama Poligala utama Polygalaceae 6
Polygala vulgaris Milkwort Polygalaceae 6
Polygonatum multiflorum Meterai Salomo biasa Asparagaceae 2
Polygonatum odoratum Meterai Salon bersudut Asparagaceae 2
Nataman potamogeton Pondweed berdaun lebar Potamogetonaceae 1
Potentilla anglica Mengikuti Tormentil Rosaceae 3
Potentilla anserina Silverweed Rosaceae 3
Potentilla erecta Tormentil Rosaceae 3
Reptans potentilla Cinquefoil yang menjalar Rosaceae 3
Potentilla sterilis Strawberi mandul Rosaceae 2
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3
Primula farinosa Primrose mata burung Primulaceae 3
Primula veris Cowslip Primulaceae 3
Primula vulgaris Primrose Primulaceae 3
Prunella laciniata Penyembuhan Diri yang dipotong Lamiaceae 2
Prunella vulgaris Penyembuhan diri Lamiaceae 5
Prunus dulcis Badam Rosaceae 4
Pseudofumaria lutea Corydalis Kuning Papaveraceae 3
Pseudorchis albida Orkid Putih Kecil Orchidaceae 2
Pulenteria dysenterica Fleabane biasa Asteraceae 3
Pyrola rotundifolia Wintergreen berdaun bulat Pyrolaceae 2
Ranunculus acris Buttercup Ranunculaceae 3
Ranunculus asiaticus Buttercup Turban Ranunculaceae 3
Ranunculus ficaria Celandine kurang Ranunculaceae 3
Ranunculus flammula Spearwort yang lebih rendah Ranunculaceae 3
Ranunculus fluitans Air Crowfoot Ranunculaceae 2
Ranunculus hederaceus Crowfoot berdaun Ivy Ranunculaceae 2
Ranunculus lingua Spearwort Lebih Besar Ranunculaceae 3
Ranunculus omiophyllus Crowfoot berdaun bulat Ranunculaceae 2
Ranunculus bertaubat Buttercup yang menjalar Ranunculaceae 3
Ratibida columnifera Bunga Coneflower Asteraceae 4
Reseda alba Mignonette Putih Resedaceae 2
Reseda lutea Wild Mignonette Resedaceae 2
Reseda luteola Mengimpal Resedaceae 3
Rhinathus minor Rattle Kuning Orobanchaceae 3
Rhodiola rhodantha Mahkota Ratu Crassulaceae 5
Rhodiola rosea Mahkota Raja Crassulaceae 4
Rhododendron ponticum Rhododendron Ericaceae 5
Bulbocodium Romulea Bulbocodium Romulea Iridaceae 5
Rosa canina Anjing Mawar Rosaceae 5
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Rosaceae 4
Rumex acetosa Sorrel biasa Polygonaceae 7
Ruta chalepensis Frueed Rue Rutaceae 3
Salvia verbenaca Wild Clary Lamiaceae 1
Sanguisorba bawah umur Salad Burnet Rosaceae 4
Sanguisorba officinalis Burnet Hebat Rosaceae 4
Sarcocornia perennis Glasswort Kekal Chenopodiaceae 1
Saxifraga stellaris Saxifrage berbintang Saxifragaceae 2
Tridaktilit Saxifraga Saxifrage berdaun lurus Saxifragaceae 2
Scandix pecten-veneris Jarum Gembala Apiaceae 2
Scilla autumnalis Autumn Squill Asparagaceae 5
Scilla bifolia Alpine Squill Asparagaceae 6
Monofil Scilla Scilla satu daun Asparagaceae 6
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6
Scilla verna Spring Squill Asparagaceae 6
Scolymus hispanicus Loji Tiram Sepanyol Asteraceae 1
Scorzonera cretica Rumput ular cretan Asteraceae 3
Scrophularia auriculata Air Figwort Scrophulariaceae 4
Scrophularia nodosa Figwort biasa Scrophulariaceae 1
Sedum seluas Menggigit Stonecrop Crassulaceae 3
Sedum anglicum Stonecrop Inggeris Crassulaceae 4
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3
Senecio jacobaea Ragwort biasa Asteraceae 3
Senecio squalidus Oxford Ragwort Asteraceae 3
Senecio vulgaris Groundsel Asteraceae 3
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4
Serapias cordigera Serapias berbunga hati Orchidaceae 4
Serapias lingua Orkid Lidah Orchidaceae 5
Serapias pengabaian Serapias pengabaian Orchidaceae 4
Serapias orientalis Orkid Lidah Timur Orchidaceae 4
Serapias parviflora Serapias berbunga kecil Orchidaceae 4
Serapias ketatiflora Serapias ketatiflora Orchidaceae 7
Serapias vomeracea Orkid Lidah dengan bibir panjang Orchidaceae 4
Serratula tinctoria Saw-wort Asteraceae 3
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5
Silene colorata Pink Catchfly Caryophyllaceae 4
Silene dioica Kem Merah Caryophyllaceae 4
Silene flos-cuculi Robin Ragged Caryophyllaceae 5
Silene gallica Catchfly berbunga kecil Caryophyllaceae 4
Silene latifolia Campion Putih Caryophyllaceae 2
Kacang sutera Nottingham Catchfly Caryophyllaceae 2
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5
Silene uniflora Perkhemahan Laut Caryophyllaceae 2
Silene vulgaris Perkhemahan Pundi kencing Caryophyllaceae 2
Smyrnium olusatrum Alexander Apiaceae 2
Solanum dulcamara Pahit manis Solanaceae 5
Solanum linnaeanum Apple dari Sodom Solanaceae 5
Solidago virgaurea Goldenrod Asteraceae 3
Sonchus arvensis Sow-thistle Kekal Asteraceae 3
Sonchus asper Prickly Sow-thistle Asteraceae 3
Sonchus oleraceus Sow-thistle yang lancar Asteraceae 3
Sparganium emersum Bur-reed yang tidak bercabang Sparganiaceae 1
Sparganium erectum Bur-reed bercabang Sparganiaceae 1
Media Spergularia Laut Spurrey Caryophyllaceae 5
Spiranthes aestivalis Tresses Summer Lady Orchidaceae 2
Spiranthes romanzoffiana Tresses Wanita Ireland Orchidaceae 2
Spiranthes spiralis Tresses wanita musim luruh Orchidaceae 2
Stachys arvensis Medan Woundwort Lamiaceae 5
Stachys officinalis Betony Lamiaceae 5
Stachys palustris Marsh Woundwort Lamiaceae 5
Stachys sylvatica Hedge Woundwort Lamiaceae 5
Stellaria graminea Stitchwort yang lebih rendah Caryophyllaceae 2
Stellaria holostea Stitchwort Lebih Besar Caryophyllaceae 2
Succisa pratensis Devilsbit Kudis Dipsacaceae 6
Symphytum officinale Comfrey biasa Boraginaceae 5
Tanacetum parthenium Feverfew Asteraceae 3
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3
Taraxacum officinale Dandelion Asteraceae 3
Teucrium scorodonia Sage Kayu Lamiaceae 2
Thalictrum aquilegifolium Meadow Rue Hebat Ranunculaceae 2
Thymus polytrichus Thyme liar Lamiaceae 5
Tolpis barbata Milkwort Payung Eropah Asteraceae 3
Tragopogon hybridus Pastry Goatsbeard Asteraceae 5
Tragopogon porrifolius Salsify Asteraceae 5
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5
Medium Trifolium Zigzag Clover Fabaceae 5
Trifolium pratense Semanggi Merah Fabaceae 4
Tripleurospermum inodorum Mayweed tanpa bau Asteraceae 2
Tripleurospermum maritimum Sea Mayweed Asteraceae 2
Tripodion tetraphyllum Vetch Pundi kencing Fabaceae 3
Trollius europaeus Bunga Globe Ranunculaceae 3
Trollius laxus Menyebar Bunga Globe Ranunculaceae 3
Tuberaria guttata Rockrose berbintik Cistaceae 3
Tulipa cretica Tulip Kreta Liliaceae 5
Tulipa saxatilis Batu Tulip Liliaceae 5
Tussilago farfara Coltsfoot Asteraceae 3
Typha latifolia Bulrush (Reedmace hebat) Kepialu 7
Umbilicus rupestris Navelwort Crassulaceae 1
Urtica dioica Jelatang yang menyengat Urticaceae 1
Utricularia vulgaris Bladderwort Lebih Besar Lentibulariaceae 3
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5
Valeriana officinalis Valerian biasa Caprifoliaceae 5
Vallisnaria spiralis Rumput pita Hydrocharitaceae 1
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3
Verbascum sinuatum Wavyleaf Mullein Scrophulariaceae 3
Verbascum thapsus Mullein yang hebat Scrophulariaceae 3
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6
Veronica Chamaedrys Germander Speedwell Plantaginaceae 6
Vicia benghalensis Vetch Tufted Merah Fabaceae 4
Vicia cracca Tufted Vetch Fabaceae 6
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7
Vicia orobus Kayu pahit-vetch Fabaceae 5
Vicia sativa Vetch biasa Fabaceae 5
Vinca minor Periwinkle yang kurang Apocynaceae 6
Viola arborescens Violet berkayu / lusuh Violaceae 6
Viola biflora Violet berbunga dua Violaceae 3
Viola odorata Voilet Manis Violaceae 5
Viola reichenbachiana Voilet Anjing Awal Violaceae 5
Viola riviniana Voilet Anjing Biasa Violaceae 5
Viola tricolor subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5
Wahlenbergia hederacea Bellflower berdaun Ivy Campanulaceae 5
Yucca glauca Sabun Yucca Asparagaceae 2